Szukaj
Close this search box.

Pomaganie jest super, czyli nasza smakowita aukcja dla WOŚP 2018

Już rok temu, za sprawą Ewy i Romka z bloga gonimyslonce.pl, którzy wpadli na pomysł stworzenia azjatyckiej paczki w ramach charytatywnej licytacji dla WOŚP, postanowiliśmy w 2018 roku przygotować naszą wersję bałkańskiej paczki rozmaitości. Od kilku dni jest ona dostępna na allegro i co nas najbardziej cieszy, wzbudza Wasze zainteresowanie. Aby jeszcze mocniej zachęcić Was do licytowania, zdecydowaliśmy się pokrótce napisać o historii jej stworzenia.

Smaki Bałkanów

Z czym kojarzą się nam Bałkany? Gdybym zaczęła wymieniać wszystkie nasze skojarzenia, to ten wpis byłby stanowczo za długi, a nie o to nam chodzi, by Was zanudzić. W skrócie – Bałkany kojarzą nam się z ogromną różnorodnością, dzięki której ciągle tam wracamy i nie mamy szansy nudzić się choćby przez jedną sekundę. Region ten to niesamowita mieszanka kultur czy religii. To wspaniała architektura, której tło stanowią zachwycające wprost krajobrazy. Jednak wymienione elementy ciężko było zebrać i dla Was zapakować. Dlatego musieliśmy wymyślić coś zupełnie innego. I wtedy z pomocą przyszła nam bałkańska kuchnia. Bowiem główną pamiątką, jaką przywozimy z krajów Półwyspu Bałkańskiego, są właśnie produktu spożywcze, które doskonale obrazują różnorodność tej części Europy. Większość zakupów do paczki zrobiliśmy podczas naszego pobytu w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji przełomu roku 2017 i 2018. Dwa produkty (albańskie fergese oraz jedno opakowanie lokumów) zakupione zostały w sierpniu. Co jeszcze znalazło się w naszej Paczce wprost z Półwyspu Bałkańskiego? Kawa, paluszki z nadzieniem orzechowym, macedońska chałwa, Eurocrem, lutenica firmy MAMA’S, lokumy różane, Strudle z nadzieniem figowym. Czyli wszystkie te rzeczy, które praktycznie za każdym razem przywozimy ze sobą do domu, a które wiemy, że również Wam przypadną do gustu!

WOŚP

Nie tylko jedzenie

Ale żeby nie było, że chcemy Was w nowym roku utuczyć, to w paczce znalazło się też kilka rzeczy, które do jedzenia nie są. Przede wszystkim osoba, która wygra licytację, otrzyma od nas Praktyczny Przewodnik Bałkany wyd. Pascal, nad którym oboje mieliśmy okazję pracować w 2017 roku. Na specjalne życzenie dorzucamy do niego naszą dedykację. Oprócz przewodnika mamy też zestaw broszur i ulotek, które dodatkowo przybliżą kraje/wybrane miejsca Półwyspu Bałkańskiego. Nie pokazuję dokładnie, co znajduje się w tym pakiecie, ponieważ jest to kompletny miks, który będzie niespodzianką dla osoby, która wygra licytację. Dodatkowo dorzucamy też magnes z Sarajewa, który będzie przypominał o tym najwspanialszym (naszym zdaniem) mieście Bałkanów.

WOŚP

Dlaczego WOŚP? Bo pomaganie jest super!

WOŚP jednym się podoba, innym niekoniecznie. Ale jedno jest pewne – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy robi naprawdę dużo, a zebrane na nią pieniądze naprawdę wspierają sprzętowo polskie szpitale. Sama znam przynajmniej kilkoro dzieci, które skorzystało z urządzeń medycznych opatrzonych czerwonym serduszkiem Orkiestry. Bez nich ich los byłyby dużo trudniejszy, a nawet mocno dramatyczny. Dodatkowo, bardzo cieszy nas to, że WOŚP gra także dla osób starszych. Sami mieliśmy okazję przekonać się, jak wyglądają oddziały szpitalne przeznaczone dla osób w podeszłym wieku oraz, jak wygląda hospicjum. W temacie opieki geriatrycznej i paliatywnej jest w Polsce jeszcze wiele do zrobienia. Ale dobrze, że już coś się dzieje. Bo w końcu każdy z nas prędzej czy później dożyje sędziwego wieku! Dlatego zachęcamy Was do licytowania naszej Paczki wprost z Półwyspu Bałkańskiego. Aukcja trwa do 18 stycznia, czyli zakończy się 4 dni po finale WOŚP. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać naprawdę dużą kwotę, choć już teraz jej wielkość mocno nas zaskoczyła i wzruszyła jednocześnie.

WOŚP

Nasz aukcja zakończyła się kwotą 550 zł!! Za rok również będziemy przygotowywać akcję na WOŚP, także bądźcie czujni.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.