Szukaj
Close this search box.

O nas

Rudy to nie kolor włosów, to charakter. Pewnie wiele osób, które mnie zna, mogłoby się pod tym stwierdzeniem podpisać obiema nogami i rękami, a mnie by to zbytnio nie zdziwiło. Jednak nie jestem tylko kolorem włosów i pewnym zestawem cech. Kiedyś miałam być „panią psycholog”, a zostałam copywriterką, freelancerką i autorką przewodników po Półwyspie Bałkańskim, które od 2016 r. publikuję razem z Wydawnictwem Pascal.

Bloga założyłam w 2013 roku, głównie po to, by zrealizować swoje pisarskie zapędy. Oprócz tego, dochodziły do mnie opinie, że warto by było spisać moje/nasze podróże, wspomnienia i doświadczenia. Przez długi czas większość wyjazdowych (głównie górskich) relacji trafiała na forum tatry.prv.pl, na którym pisałam od 2005 roku.

Przez ponad rok blog istniał pod adresem www.balkanyrudej.wordpress.com, a w grudniu 2014 połączył się z blogiem Podróże według Rudej pod jedną domeną balkanyrudej.pl. Dzięki temu oprócz tematów bałkańskich pojawiły się również wpisy dotyczące Polski, oraz podróży i trekingów po Europie i nie tylko.Bałkany według Rudej to nie tylko ja – ruda, ale również Marek. Cały nasz kanał na YouTube i filmy, które się tam znajdują, to głównie jego zasługa. Doskonale sprawdza się również w roli fotografa, a czasem i sam tworzy treści, które tu czytacie. Swoje sportowe pasje (latem rower, zimą narty) stara się wpleść w nasze wyjazdy, co skutkuje licznymi materiałami oznaczonymi jako #turystykaktywna.

Wszelkie sugestie, pytania czy słowa krytyki można kierować na: [email protected]

Jeśli chcesz wykorzystać nasze zdjęcia lub teksty również skontaktuj się z nami przez powyższego maila. Nie gryziemy! Na pewno się dogadamy 😉

Pozdrawiamy,

RUDA i MAREK

(czyli Olka Zagórska-Chabros i Marek Chabros)

Zapisz