Bałkany 2015/16 Bośnia i Hercegowina

Sarajewo – migawki z zimowej wizyty

on
2 stycznia 2016

Sarajewo to miasto magiczne, pociągające, pełne kontrastów, śladów po nie tak odległej wojnie z lat 90tych. Często pada stwierdzenie, że jest ono nieco przytłaczające. Jednak nie dla nas. Dla nas Sarajewo powoli staje się “naszym Sarajewem”, miejscem na ziemi, do którego wracamy z czystą przyjemnością, któremu postanowiliśmy poświęcić cały zimowo-sylwestrowy wyjazd. Zanim opowiemy Wam o naszym sarajewskim grudniu i styczniu, zapraszamy Was na kilka migawek z tego niesamowitego miasta, które pokażą jego kilka twarzy.

Bośniacka stolica bardzo często jest zasnuta przez mgły i smog. W 2015 przez prawie cały grudzień tylko trzy dni były od nich wolne. Na szczęście pod koniec roku bardzo się rozpogodziło.

Sarajewo

Nocne, rozświetlone Sarajewo pierwszego dnia, którego smog i mgła wreszcie odpuściły.

Sarajewo

Sarajewo to niezliczone punkty widokowe, z których można podziwiać panoramę miasta i okolic.

Sarajewo

Sarajewo może kojarzyć się z cmentarzami, których białe nagrobki widoczne są z daleka. Same cmentarza wyglądają z oddali niczym sporej wielkości jeże.

Sarajewo

Ślady po wojnie, w tym przypadku ślady po kulach, łączą się ze współczesnością, a dokładniej z najbardziej znanym, streetartowym kotem.

sarajewo

Bośniacka stolica nie jest wolna od chińskiego badziewia sprzedawanego na ulicy, które przeplata się z rękodziełem i wyrobami tradycyjnymi.

a3

Sarajewo to również dość zaskakująca architektura, na którą można natknąć się kompletnie przez przypadek.

Sarajewo

Bośniacka stolica to również Sarajevsko Pivo bez którego nie może się obyć obiad lub kolacja. Pamiętajcie: piwo traktowane jest jako potrawa, a nie napój! Dla nas stanowi swoisty symbol bośniackiej stolicy, a sam browar to jedno z naszych ulubionych miejsc.

Sarajevsko Pivo

Nocne życie Sarajewa jest naprawdę bogate. Na przykład zimą, na Holiday Market odbywają się koncerty lokalnych zespołów. Na zdjęciu Blavors.

Blavors

TAGI
POWIĄZANE POSTY