Szukaj
Close this search box.

Balkan Orient Trip – Kapadocja

Balony. Formy skalne. Zdjęcia balonów nad formacjami skalnymi. Oklepane? Jasne, że tak, ale z drugiej strony kto by nie chciał zobaczyć Kapadocji na własne oczy? My oczywiście chcieliśmy i to bardzo, stąd od dwóch dni przebywamy w tym przepięknym i różnorodnym regionie Turcji. Jak jest? Co tu dużo mówić – jest pięknie, gorąco i o dziwo wcale nie ma wielu turystów. Na Campingu Panorama, który jest naszą bazą noclegową, przebywa w porywach 2-3 turystów (nie wliczając nas oczywiście). Po Goreme i innych popularniejszych destynacjach krąży trochę zagranicznych gości, ale powiem szczerze jest ich garstka (porównując np. do kurortów nadmorskich).

Generalnie od pierwszego poranka w Goreme już wiedzieliśmy, że nie będzie się dało tutaj wyspać. Od 4:30 nad naszymi głowami huczą balony i mimo szczerych chęci nie da się spać. Zresztą od razu człowiek myśli: „Wschód słońca. Balony. Zdjęcia!!”. I mimo tego, że jeszcze dobrze nie przejrzał na oczy, już leci jak głupi z aparatem, dronem i GoPro na punkt widokowy, który ma 50 metrów od namiotu.

Może te zdjęcia to foto banał, bo każdy już takie widział, ale cóż…taka właśnie jest Kapadocja o świcie!

Kapadocja

Kapadocja

Pierwszy dzień w Kapadocji poświęciliśmy na włóczenie się po okolicach Goreme. Najpierw zawitaliśmy w Open Air Museum, a później wędrowaliśmy wśród skał i drapiących roślin, w palącym słońcu, za to z niesamowitymi widokami.

W Kapadocji ciągle trafia się na widokowe punkty.

Kapadocja

Kapadocja

Co Wam to przypomina? 😉

Kapadocja

Widok z Campingu Panorama

Kapadocja

Nasz kolejny dzień był jeszcze bardziej intensywny. Zamek, podziemne miasto, galeria sztuki na zboczu góry, trzy przepiękne doliny i kilka wspaniałych punktów widokowych. Działo się!!

Kapadocja

Galeria sztuki na zboczu wzgórza made by Andrew Rogers

Kapadocja

W Dolinach Zelve

Kapadocja

 

Przed zachodem słońca

KapadocjaA jutro, czyli w piątek 14.08, czeka nas wyjątkowo wczesna pobudka, bo o jakiejś 3:40 czasu lokalnego, czyli 2:40 czasu polskiego, ponieważ udało nam się wynegocjować dobrą cenę za lot balonem i mimo pewnych finansowych obiekcji postanowiliśmy sfinansować sobie tę atrakcję. Prawda jest taka, że pewnie do Kapadocji prędko nie wrócimy i później moglibyśmy żałować, że się nie zdecydowaliśmy na lot. A większość osób twierdzi, że było to niesamowite doświadczenie. Przekonamy się sami 😉

Tripadvisor PL 300x100

Zobacz również

11 odpowiedzi

  1. Nie ma się czego bać. Wypadkowość balonów nie jest duża, w szczególności biorąc pod uwagę ile ich lata i jak często, czyt. codziennie. Zaliczone, odhaczone, więcej nie polecimy.

 1. Kapadocja to miejsce, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Masz rację, zdjęcia – piękne – ale pewnie dopiero gdy tam będę rozpłynę się z zachwytu. Cały czas czekam jeszcze na moją Kapadocję 🙂

  1. Życzę Ci tego, żebyś mogła się szybko przekonać o pięknie Kapadocji. Zdjęcia tylko częściowo oddają niesamowitość tego regionu, bo jednak będąc tam na miejscu, człowiek chłonie atmosferę wszystkimi zmysłami. No i nawet te budzące o świcie balony mają swój urok 😉

 2. niewiele miejsc mam na liście marzeń, ale Kapadocja jest jednym z nich, nawet miałam w tym roku w drodze z Iranu zajechać, ale musiałam wcześniej niż planowałam do Polski wracać. Widoki powalają, jeśli chociaż w połowie jest tam tak pięknie jak na zdjęciach to i tak byłabym zachwycona! a po ile taka balonowa przyjemność, jeśli można wiedzieć?

  1. Na pewno nie będziesz żałowała wizyty w Kapadocji, bo jest to taki region, w którym nie można się nudzić.
   Jeśli chodzi o ceny lotów balonem, to wiele zależy od:
   – agencji baloniarskiej;
   – ilości osób w koszu (im mniej osób, tym wyższa cena);
   – czasu lotu (standardowo lot trwa ok. 1h, lecz są agencje oferujące dłuższe loty, które oczywiście są droższe)
   Ceny zaczynają się od ok.125EUR od osoby, a najwyższe ceny jakie widziałam to ok. 250EUR od osoby (ale wtedy lot trwał prawie 2h).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.