10 zdjęć z drona, dzięki którym pokochacie Albanię

Posiadanie drona ma sporo plusów. Jednym z nich jest nabranie dystansu wobec znanych i odwiedzanych miejsc. W 2016 roku po raz pierwszy udaliśmy się do Albanii z dronem i na nasz ulubiony, bałkański kraj mogliśmy spojrzeć z nowej perspektywy. Teraz dzielimy się nią z Wami w tym zdjęciowym wpisie. Sądzę, że pokochacie Albanię od pierwszego wejrzenia, a raczej obejrzenia.

W górach jest wszystko, co kocham(y)….

Albańskie góry potrafią rozkochać w sobie każdego. Skalne turnie sąsiadują z zielonymi, łagodnymi zboczami. A wśród nich skryte są niewielkie miejscowości, w których górale mieszkają przez kilka miesięcy w roku. Życie tu nie jest proste, ale przepełnione bliskością z przyrodą i jej cyklami. Za pomocą drona uchwyciliśmy kilka obrazków z gór Prokletije oraz okolice Theth. Czyż nie jest tam cudownie?

Theth

Theth

droga do theth

Leqet e hotit

Morza szum…

Albańskie wybrzeże to główny wabik, który przyciąga do Albanii turystów z różnych stron świata. Jest wyjątkowo urozmaicone. Znaleźć na nim można zarówno długi, piaszczyste plaże, jak i skalne zbocza gór schodzące wprost do morza. Najbardziej spektakularny odcinek linii brzegowej ciągnie się od przełęczy Llogara, aż po Ksamil. Jednak również nieco bardziej na północy zobaczyć można piękne i ciekawe miejsca, jak choćby Półwysep Rodonit. Z góry albańskie wybrzeże prezentuje się jeszcze bardziej niesamowicie. Przy okazji, dzięki dronowym ujęciom odkryliśmy kilka plaż, o których istnieniu nie mieliśmy zielonego pojęcia.

Rodonit

Rodonit

Llogara

Palase

Ksamil

Manastrit

Mamy nadzieję, że dzięki nam pokochacie Albanię i albo pojedziecie do niej po raz pierwszy, albo będziecie odwiedzać ją jeszcze kilkukrotnie. Choć to niewielki kraj, to ma naprawdę wiele do zaoferowania i potrafi zaskakiwać na każdym kroku oraz podczas każdego lotu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zobacz również

5 odpowiedzi

    1. Oj jest, choć i to się powoli zmienia, bo z roku na rok Albania się zabudowuje coraz mocniej. Więc warto do niej pojechać jak najszybciej, by przekonać się o jej pięknie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.