Szukaj
Close this search box.

Parę słów o tym, jak w najbliższym czasie spełnimy nasze podróżnicze marzenie z YACHTIC

Przez ostatnich kilka lat poznawaliśmy Bałkany z różnych perspektyw. Pokonywaliśmy najbardziej widokowe drogi, zdobywaliśmy najróżniejsze szczyty, odwiedzaliśmy niezliczoną ilość zabytków, mierzyliśmy się z nowymi sportami (SUP, rafting), próbowaliśmy lokalnych potraw i trunków, odbywaliśmy niezliczone ilości rozmów z ciekawymi ludźmi, wzruszaliśmy się i radowali, zachwycali, ale i czasami frustrowali. Jednak do tej chaotycznej układanki bałkańskich doświadczeń brakowało nam jednej rzeczy. Nowego, do tej pory nieznanego nam spojrzenia na ten region. A mianowicie spojrzenia z perspektywy morza, podczas rejsu wycieczkowego na pokładzie jachtu. I wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że uda nam się ten pomysł zrealizować we wrześniu tego roku wraz z wyszukiwarką jachtów YACHTIC, której ambasadorami mieliśmy zaszczyt zostać.

YACHTIC.EU

Nasze dotychczasowe doświadczenia z jednostkami pływającymi

No cóż, musimy to jasno powiedzieć – żadne z nas nigdy nie pływało na pokładzie jachtu. Ani na Mazurach, ani nigdzie indziej. Szczerze mówiąc nasze doświadczenia z jednostkami pływającymi ograniczają się do rowerów wodnych (jeśli pamiętacie nasz wpis z Ksamilu, gdzie wypożyczyliśmy rower wodny w kształcie niebieskich delfinów to wiecie, że nie zawsze kończyło się to dobrze), kajaków (w naszym przypadku kajak powinien zmienić nazwę na kłótniak, gdyż każda wspólna wycieczka kończyła się kłótnią, bo albo Marek wpakowywał nas w krzaki, albo w ogóle nie wiosłował, albo usiłował nas utopić) oraz SUP-ów (w moim przypadku tylko na jeziorach, a w przypadku Marka i na jeziorach i na morzu). Więc jak widzicie, wilkami morskimi nazwać się nie możemy. Skąd więc wpadł nam do głowy pomysł, że chcemy spróbować naszych sił w jachtingu?

Każdego roku spróbujmy czegoś nowego

Generalnie nie młodniejemy (ach cóż za truizm!) i chyba z tego powodu coraz mocniej uświadamiamy sobie, ilu rzeczy jeszcze nie doświadczyliśmy czy nie spróbowaliśmy (oczywiście mamy na myśli tylko rzeczy legalne ????). Dlatego co roku w nasze podróże wplatamy jakąś aktywność/doświadczenie, które jest dla nas kompletną nowością. Marek jest odważniejszy, więc łatwiej jest mu się przełamać i otworzyć na nieznane. W moim przypadku jest z tym nieco trudniej, ale robię co w mojej mocy, by najróżniejsze obawy czy irracjonalne myśli nie blokowały mnie w próbowaniu nowych rzeczy. W szczególności, jeśli dotyczą one wody, której po prostu się boję i czuję przed nią respekt. Ale skoro po zeszłorocznym raftingu cały czas powtarzałam, że „Ja chcę jeszcze raz!”, to nie jest ze mną jeszcze aż tak źle!

YACHTIC.EU

Szczerze mówiąc nie planowaliśmy w tym roku żadnych, morskich przygód. Raczej rozważaliśmy kolejny rafting lub zmierzenie się z kanioningiem. Jednak kiedy pojawiła się możliwość współpracy z wyszukiwarką jachtów YACHTIC.EU, stwierdziliśmy „A czemu nie?” Wraz z grupą innych blogerów zostaliśmy wybrani na ambasadorów marki i stanęliśmy przed możliwością wzięcia udziału w rejsie u wybrzeży Chorwacji oraz poznania jachtingu od strony praktycznej, a nie tylko teoretycznej. YACHTIC.EU zajmuje się czarterem jachtów m.in. w takich krajach, jak Chorwacja, Czarnogóra, Grecja, ale również Turcja, Francja, Hiszpania czy Włochy. Wydawało nam się, że taki czarter to coś strasznie skomplikowanego, ale okazuje się, że nic bardziej mylnego. Jacht można wynająć nawet wtedy, gdy nie ma się uprawnień, oczywiście pod warunkiem, że na pokładzie znajdzie się ktoś, kto te uprawnienia posiada np. wynajęty skiper. Dodatkowo zawsze uważaliśmy, że to drogi pomysł na wakacje. Ale jeśli weźmie się pod uwagę, że czarter rozkłada się na kilka osób biorących udział w rejsie, wtedy ten koszt nie jest już tak obciążający.

YACHTIC.EU

Wrześniowy rejs

Już teraz na 100% wiemy, co będziemy robić we wrześniu. A jest to swoista rzadkość, bo naszych podróży nie planujemy z tak dużym wyprzedzeniem. W planach mamy rejs u wybrzeży Chorwacji, wraz z innymi ambasadorami oraz ekipą YACHTIC.EU. Powiem szczerze, że oboje nie możemy się tego doczekać. Przede wszystkim dlatego, że Chorwackie wybrzeże oraz wyspy są po prostu fenomenalne. Mogłam się o tym przekonać w trakcie mojej zeszłorocznej wycieczki do Parki Narodowego Kornati, podczas której płynęłam niewielkim statkiem, ale przyglądając się ekipom na jachtach myślałam sobie „Ale im dobrze”. Na pewno czeka nas kilka dni pełnych wrażeń i doświadczania czegoś zupełnie dla nas nowego. A dla Was będziemy nie tylko relacjonować cały rejs, ale również opowiadać o przygotowaniach do niego oraz podrzucać Wam garść praktycznych informacji na temat czarterów i jachtingu jako takiego. Zatem – Ahoj przygodo!

YACHTIC.EU

YACHTIC.EU

Zobacz również

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.