Glamping resort Chateau Ramšak – najbardziej romantyczne miejsce, w jakim nocowałam

Kiedy dowiedziałam się, że w trakcie naszego słoweńskiego press tripu mamy nocować na glempingu, byłam nastawiona dość sceptycznie. Idea “ekskluzywnych namiotów” kompletnie do mnie nie przemawiała. Jednak wystarczyło kilka minut, abym całkowicie zmieniła zdanie. Bo Glamping resort Chateau Ramšak (KLIK) okazał się być najbardziej romantycznym, uroczym i klimatycznym miejscem, w jakim kiedykolwiek nocowałam. A dziś sama Was tam zabieram.

Perełka okolic Mariboru

Dosłownie kilka minut zajmuje podróż z centrum Mariboru do Chateau Ramšak, czyli winnicy, przy której zlokalizowany jest glamping. Stanowi on odrębną firmę, która od rodziny Ramšak dzierżawi grunt pod namioty. Osobą odpowiedzialną za cały projekt jest przesympatyczna Spela Dolinar, która wita nas na terenie glampingu. Od razu zwracamy uwagę na sielankową okolicę, pełną wzgórz, które o tej porze roku są soczyście zielone. Śpiewają ptaki, cykają cykady, kot leniwie przeciąga się na drodze. Czy może być lepiej? Może! Dodajmy do tej układanki jeszcze szemrzący potok oraz cudowną, wonną roślinność. I właśnie w takim otoczeniu znajdują się ekskluzywne namioty, które spełnią marzenia zarówno dorosłych, jak i dzieci o nocowaniu blisko przyrody.

Po lewej glampingowy namiot na drzewie, po prawej dom rodziny Ramšak

Glamping resort Chateau Ramšak

Spela Dolinar – to ona stworzyła Glamping resort Chateau Ramšak

Glamping resort Chateau Ramšak

A tak prezentują się same namioty

Chateau Ramšak

Chateau Ramšak

Glamping resort Chateau Ramšak – o co w tym chodzi?

Na Glamping resort Chateau Ramšak składają się trzy rodzaje namiotów. Jeden namiot na drzewie, zbudowany ponad 4 m nad ziemią, a także kilka namiotów dwuosobowych oraz czteroosobowych. Każdy namiot posiada swoją łazienkę z prysznicem, bardzo wygodne łóżka/łóżko, lodówkę, telewizor, sejf, klimatyzację oraz ogrzewanie. Dodatkowo przed każdym znajduje się taras z jacuzzi. Namioty można użytkować przez cały rok, gdyż na zimniejsze miesiące zaopatrywane są w dodatkową warstwę ochronną. W trakcie naszej majowej wizyty wieczory były dość chłodne, ale po ustawieniu ogrzewania na 21 stopni, we wnętrzu namiotu było przyjemnie ciepło. Atutem Glamping resort Chateau Ramšak jest też to, że pomiędzy namiotami jest sporo przestrzeni. Dzięki temu ich mieszkańcy mogą zachować swoją prywatność. Na słowa uznania zasługuje także sposób, w jaki zaaranżowano całą przestrzeń wokół namiotów. Przede wszystkim prowadzą do nich drewniane kładki, a nad wijącym się między nimi potokiem przerzucone są mostki. Wieczorem na kładkach palą się świece, tworząc wyjątkowo romantyczną atmosferę.

Tak w środku i na zewnątrz prezentują się namioty

Glamping resort Chateau Ramša

Glamping resort Chateau Ramša

Glamping resort Chateau Ramša

Otoczenie namiotów jest naprawdę piękne 

Glamping resort Chateau Ramša

Słowenia

Glamping resort Chateau Ramša

Glamping resort Chateau Ramša

Moje glampingowe wrażenia

Jak wspominałam na początku, do idei glampingu w ogóle nie byłam przekonana. Pod zwykły namiot jeżdżę od niepamiętnych czasów, nocowałam w wielu różnych miejscach, zarówno podczas upalnych dni, jak i w trakcie szalejącej na grani burzy czy przy -25 stopniach. Generalnie liczą się dla mnie bliskość przyrody i piękne widoki, a niekoniecznie Bóg wie jakie wygody. Jednak po nocy spędzonej w Glamping resort Chateau Ramšak doszłam do wniosku, że czasem warto dać się rozpieścić. Bo miejsce to stworzono po to, by sprawiało przyjemność swoim gościom. Piękna przyroda i wpasowująca się w nią architektura namiotów. Do tego absolutny komfort ich użytkowania, połączony z niepowtarzalną atmosferą winnicy. Ale to wszystko jest też zasługą Speli, która od podstaw stworzyła to miejsce i dba o każdy jego detal. Chyba każdy, kto ją pozna, od razu jest zarażony jej entuzjazmem i pozytywnym nastawieniem. I choć glamping działa niecałe dwa lata, to został okrzyknięty najlepszym tego typu miejscem w Słowenii (Best Glamping 2017), a goście odwiedzają go licznie zarówno latem, jak i zimą. Generalnie zwykle mam problem z zasypianiem w nowych miejscach, a tu spałam jak dziecko. Może to zasługa wieczornej kąpieli w jacuzzi, a może świeżego powietrza i dużej ilości pozytywnych wrażeń. Jedno jest pewne – to idealne miejsce na relaks.

Takie detale, jak świeże kwiaty, tylko dodają uroku temu miejscu

Glamping resort Chateau Ramša

Dosłownie trzy kroki dzielą glamping od winnicy

Glamping resort Chateau Ramša

Czy Glamping resort Chateau Ramšak ma jakieś wady?

Glamping ten ma zasadniczo jedną wadę – cenę. Dla większości osób niezarabiających w euro, kwota 180 € za nocleg w namiocie dwuosobowym jest dość zaporowa (poza sezonem 140 €). Mimo wszystko, goście z Polski są chyba na piątym albo szóstym miejscu wśród wszystkich narodowości odwiedzających glamping. Niemniej wydaje mi się, że to idealna propozycja na romantyczny wypad we dwoje, np. w ramach podróży poślubnej lub w ramach walentynkowego prezentu. Sama mam nadzieję jeszcze tam wrócić, jednak tym razem z Markiem. Bo romantyczną aurę tego miejsca warto dzielić z kimś, kogo się kocha!

Glamping resort Chateau Ramšak informacje praktyczne

  • Glamping znajduje się w miejscowości Pocehova, pod numerem 35. Tak naprawdę to takie obrzeża Mariboru, bowiem z centrum miasta jedzie się tam dosłownie kilka minut.
  • Koszt noclegu – Namiot dwuosobowy (w sezonie 180 €, poza sezonem 140 €), namiot czteroosobowy (260 €/210 €), namiot na drzewie (290 €/240 €).
  • W ramach noclegu serwowane jest także śniadanie, które… cieszy tak podniebienie, jak i oczy.
  • Na miejscu można również umówić się na degustację win z winnicy Ramšak (wina są tam wyborne, a gdybyście chcieli kupić butelkę czy dwie, to nie są bardzo drogie – ok. 8-10 €), a także zobaczyć prawdopodobnie największą prasę do wina w Europie. Okolica sprzyja także spacerom oraz wycieczkom rowerowym. Dodatkowo w niedużej odległości znajduje się Pohorje, gdzie latem można szaleć w bike parku, a zimą szusować po stokach narciarskich.

Na miejscu można spróbować wybornych win z winnicy Ramšak

Chateau Ramšak

Zobaczyć prawdopodobnie największą prasę do wina w Europie

Chateau Ramšak

Zjeść chyba najpiękniejsze śniadanie w Słowenii

Chateau Ramšak

Wpis powstał we współpracy z Best Press Story ze Słowenii.

 

 

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.