Albania Bałkany 2014

Bałkany według Rudej w TV Polonia

on
23 stycznia 2015

W grudniu zeszłego roku zgłosiła się do mnie ekipa Polonii w Komie z pytaniem, czy mogliby pokazać w swoim programie fragmenty naszych bałkańskich materiałów. Początkowo, kiedy przeczytałam, że przedstawiają głównie osoby, które wyemigrowały, to stwierdziłam, że nie pasujemy do założonej przez nich formuły (choć wyemigrowanie na Bałkany może nie byłoby takie głupie :P).

Jednak szybko się okazało, że w krótkich dokumentach ukazują również podróżników zafascynowanych danym krajem lub regionem. I w to założenie już na spokojnie my i nasze filmy się wpasowaliśmy.

Polonia w KomieNie mieliśmy pojęcia, co i jak Polonia w Komie zmontuje z naszych materiałów. Stąd też zasiadając w środowy wieczór przed telewizorem nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Nie można ekipie Polonii w Komie odmówić pomysłowości. Fakt, na początku byłam z lekka załamana, że akurat jako główny motyw tego mini dokumentu, wybrali moją paplaninę. Ale w ogólnym rozrachunku, nawet gadałam z sensem i zasadniczo opowiedziałam o naszej podróży z 2014 roku, a wizualne uzupełnienie było trafione w punkt.

I choć wydawało mi się, że mało kto ogląda TV Polonię (w szczególności o 22:40; środa 21 stycznia 2014), to oprócz ekipy z facebooka, która zasiadła o tej późnej porze przed komputery/telewizory, trafiła się również jedna osoba, która na dokument o nas trafiła przypadkiem (pozdrowienia dla Marty!).

Generalnie dziękuję Polonii w Komie, że trafili w sieci na nasze materiały i postanowili je pokazać w TV Polonii. Was natomiast zachęcam do zgłaszania się do nich z Waszymi filmami 🙂

A teraz zapraszam wszystkich tych, którzy nie widzieli oraz tych, którzy widzieli ale mają ochotę obejrzeć jeszcze raz, na seans bałkańskiego mini dokumentu.

TAGI
POWIĄZANE POSTY