Szukaj
Close this search box.

Kolorowa moda outdoorowa z Dare 2B. Testowanie bluz Courtesy Core i Ratify Core

Gdyby parę lat temu ktoś mi powiedział, że będę nosić kolorowe ubrania, to bym tę osobę wyśmiała. Kiedyś bowiem ubierałam się tylko na czarno. Wiecie… glany, same ciemne ubrania, najlepiej ze zdjęciem lub nazwą jakiegoś metalowego/rockowego zespołu i te sprawy. Ale od pewnego czasu w mojej szafie królują wszystkie możliwe kolory tęczy i wcale się tego nie wstydzę. A ostatnio do kolekcji dołączyła bluza marki Dare 2b Courtesy Core, a w przypadku Marka, który chyba nigdy kolorów się nie bał i nie unikał, bluza Ratify Core. Ubrania te mogliśmy przetestować w ramach naszego projektu #turystykaktywna.

Być widocznym na szlaku lub rowerowej trasie

Kiedy pracowałam kilka lat temu w branży outdoorowej dominowały kolory ziemi – zielenie, brązy lub czernie. Były one po pierwsze dość neutralne, a po drugie ekonomiczne w użytkowaniu. Jak się zabrudziły, to przynajmniej nie było widać na nich plam. Jednak niczym szczególnym się nie wyróżniały, zazwyczaj krój również miały taki sobie i nie można było o nich powiedzieć, że są ładne. Od paru lat ten trend się zmienia i outdoorowe ciuchy idą z duchem czasu. Pojawia się coraz więcej technologii, które sprawiają, że materiały są jeszcze bardziej wytrzymałe, coraz lżejsze oraz dba się o ich ciekawy design. Dodatkowo zrobiła się swoista moda na żywe, mocne kolory, które już może nie są tak ekonomiczne w użytkowaniu, za to niewątpliwie sprawiają, że jesteśmy widoczni, czy to na górskim szlaku, czy podczas rowerowych wycieczek. Dlaczego jest to istotne? Bo zwiększa nasze bezpieczeństwo, w szczególności na rowerze, dzięki czemu możemy być szybciej dostrzeżeni przez innych uczestników ruchu. I choć do mocnych kolorów byłam przez długi czas sceptycznie nastawiona, to od pewnego czasu mocno się z nimi zaprzyjaźniłam.

Kolory Dare 2b

Również angielska marka Dare 2b zaczęła stawiać na żywe, energetyczne kolory. Mogliśmy się o tym przekonać podczas testowania dwóch bluz: damskiej Courtesy Core oraz męskiej Ratify Core. Pierwsza z nich w kolorze limonkowym, druga zaś w kolorze trawiasto-zielonym. Niewątpliwie rzucają się w oczy, jednak ma to pewną wadę. Gdy byliśmy w nich na trekkingu na Wielkiego Chocza przyciągaliśmy wszystkie możliwe robale z okolicy, które ochoczo nas obsiadały i pełzały po rękawach. Najwyraźniej traktowały nas niczym duże, przechadzające się rośliny. Pół biedy, że nie chciały nas gryźć czy żądlić.

dare 2B

dare 2B

Bluzy – nasze wrażenia

Ja w bluzie jeździłam na rowerze, jak i włóczyłam się po górach. Generalnie zastosowany w niej materiał iLUS Core świetnie sprawdza się podczas aktywności fizycznej, nie krępując ruchów. Dobrze sobie radzi także ze sporym wiatrem, chroniąc przed wyziębieniem. W szczególności jest to istotne podczas rowerowych przejażdżek, gdy pęd powietrza, nawet w stosunkowo ciepłe dni potrafi nieco wychłodzić organizm. Sporym plusem jest także wygodny kaptur oraz dwie, dość pojemne kieszenie. Niestety bluza jest słabo wykonana. Po 2-3 założeniach zaczęła pruć się na bocznym szwie. Co więcej wychodzi z niej sporo nitek, a także trudno się dopiera (niestety jasny kolor plus jazda na rowerze, np. po błotnistym terenie, to nie najlepsze połączenie i o plamy nie jest trudno). Kiepskim pomysłem było również wykończenie bluzy białymi lamówkami. W szczególności nie sprawdza się to na rękawach, gdyż biel szybko robi się szara.

Courtesy Core

Courtesy Core

Marek głównie testował bluzę w trakcie trekkingu. W Ratify Core również zastosowano elastyczny, niekrępujący ruchów i bardzo miły w dotyku materiał iLUS Core. Markowi było w bluzie wygodnie oraz nie za ciepło, bo zastosowane w niej technologie nieźle odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Niestety w przypadku Ratify Core znów pojawił się problem z jej wykonaniem. Bluza Marka się nie popruła, lecz wychodzi z niej cała masa nitek, co nie wygląda zbyt dobrze. W Ratify Core na szczęście zastosowano niebieskie lamówki, które nie brudzą się tak szybko, jak białe.

Ratify Core

Ratify Core

Podsumowując – obie bluzy są super wygodne, materiał dobrze chroni przed wiatrem i zimnem, jednak mamy zastrzeżenia do ich wykonania. Raczej nie są to ubrania „na lata”, bo ich wykonanie jest niestety dość słabe i pewnie nie wytrzymają intensywnego użytkowania oraz upływu czasu. Niemniej będą nam towarzyszyć w trakcie różnych outdoorowych wyjazdów, bo naprawdę są komfortowe.

Zapisz

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.