Szukaj
Close this search box.

20 zdjęć, które sprawią, że pokochacie Bośnię

Bośnia to perła w bałkańskiej koronie. Trochę niedoceniana, lecz wyjątkowo urokliwa, zaskakująca i różnorodna. Pozwala zagłębić się w historię regionu, która jest tu nad wyraz namacalna. Ciekawe architektonicznie miasta, zamki, wspaniałe rzeki, monumentalne góry, widoki zapierające dech w piersi. To wszystko, a nawet jeszcze więcej czeka na tych, którzy zdecydują się odwiedzić Bośnię i Hercegowinę. Jednak jeśli nasze słowa Was nie przekonują, to może uczynią to fotografie. Przed Wami 20 zdjęć, które sprawią, że pokochacie Bośnią z całego serca i będziecie tam wracać przy każdej nadarzającej się okazji.

1. Góry i przyroda, które zniewalają

Widok z okolic Bjelasnicy

Bjelasnica

Okolice Lukomiru

Lukomir

Z okolic Wodospadu Skakavac

Bjelasnica

Okolice Prozor

Prozor

Lukomir z lotu drona

Lukomir

Widok z Sarajewa, z Białej Twierdzy

Sarajewo

Medjugorie z Góry Krzyża

Medjugorie

Krupa na Vrbasu

Jajce

Jajce

Jablanica i Neretwa

Jablanica

 2. Architektura i miasta, które nie dają o sobie zapomnieć

Trebinje

Trebinje

Nad rzeką Trebisnjicą, fot. Rudy Tata

Trebinje

Most w Konjic

Konjic

Mostar

Mostar

Tor bobslejowy na zboczach góry Trebevic

Sarajewo tor bobslejowy

Prawdziwa, śnieżna zima w Banja Luce

Banja Luka

Wieczorne Sarajewo, fot. Rudy Tata

DSC06662

DSC06464

Nocne Sarajewo

Sarajewo

Sarajewo dron

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zobacz również

14 odpowiedzi

 1. Piękne zdjęcia i piękne miejsca. Masz rację to jak najbardziej perła w bałkańskiej koronie. Mam nadzieję, że już w przyszłym roku będę miał okazję odwiedzić Bośnię, bo warto 🙂 !

 2. wypadałoby używać pełnej nazwy tego państwa tj. Bośnia i Hercegowina. Chyba ,że o czymś nie wiem i nastąpił jakiś rozłam ,rozpad lub przewrót ?

  1. W tytule nie użyłam pełnej nazwy kraju z tej prostej przyczyny, że byłby za długi i wyszukiwarki i tak by go przycinały. Nie będę też tłumaczyła w tym miejscu wszystkich zasad SEO, jakimi kierują się twórcy blogów, by ich treści lepiej się wyszukiwały.

   1. cyt. początek tekstu „Bośnia to perła w bałkańskiej koronie.” a Hercegowina jest czym w bałkańskiej koronie ? Zaś co do wyszukiwania treści to już po ich wyszukaniu wypadałoby żeby nie powielały pewnych niepoprawnych form. Bo trudno mi uwierzyć ,że ich takie a nie inne użycie jest efektem dyletanctwa autorki tekstu.

    1. Wydaje mi się, że świat zmaga się z większymi problemami, niż skrótowe użycie nazwy jakiegoś państwa. Skrótu „Bośnia” używają też sami mieszkańcy Bośni i Hercegowiny.

     Na szczęście, w internecie znajdziesz inne blogi, które podejmują bałkańską tematykę, a których autorzy może nie wykazują takiego dyletanctwa, jak ja. Więc proponuję, byś zaglądał do nich, a mojego bloga zaczął omijać szerokim łukiem, skoro jestem taką ignorantką. Pozdrawiam.

 3. Zdjęcie Medjugorie z Góry Krzyża jest niesamowite!!! Marzenie <3 Potwornie zazdroszczę takich widoków 🙂

 4. Lubię Twoje zdjęcia. Przyjemnie się ogląda, tym bardziej, że są to miejsca, które znam. Ciekawe zawsze jest spojrzenie i moment złapania tego w kadr przez kogoś innego. Gratuluję i pozdrawiam
  Kris

  1. Miło mi to czytać 😉 W teorii wszyscy patrzymy na ten sam świat, jednak podczas robienia zdjęć okazuje się, że to spojrzenie każdy ma jednak inne. Każdy z nas zauważa coś innego lub skupia się na czymś innym. Stąd również lubię oglądać zdjęcia z Bałkanów zrobione przez inne osoby, bo pozwala mi to spojrzeć na ten region z innej perspektywy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.