Wyniki konkursu Moje Górskie Marzenie

Komisja Gier i Zakładów po burzliwych obradach wybrała zwycięzcę przedświątecznego konkursu Moje Górskie Marzenie, w którym główną nagrodą jest Atlas Gór Świata z autografami trójki wybitnych himalaistów: Anny Czerwińskiej, Kingi Baranowskiej oraz Leszka Cichego.

Góry AlbaniiWybór nie był wcale prosty. Wszystkie Wasze wypowiedzi przepełnione były emocjami i przeżyciami. Widać, że góry nie są Wam obojętne, a ich zdobywanie jest czymś więcej, niż tylko sportem czy rekreacją. Przede wszystkim chciałabym wyrazić mój podziw dla wszystkich autorów wierszy. Dla mnie napisanie czegoś, co się rymuje, ale przy okazji zachowuje sens, jest mission impossible.

Przejdźmy jednak do konkretów! Komisja Gier i Zakładów zdecydowała, że zwycięzcą zostanie osoba, która poniekąd wyraziła marzenia, jakie sama komisja ma na kolejne lata. A oto i zwycięska wypowiedź:

Gdyby tak móc dotrzeć do Pokhara…
Marzenie to już nie senna mara,
by wokół Annapurny tak sobie wędrować,
zadzierając głowę Himalaje lustrować…

Czy to jednak jest realna miara?

 

W sercu nieznanej mi Rumunii

(z dowodem wjazd, bo jest już w unii)
Góry Fogaraskie piętrzą swe szczyty.

Zdobyć Moldoveanu – celem mej wizyty,
by doszło do pięknej, górskiej komunii.

 

Powrót platzkartą tam, gdzie ukraińskie Kvasy
otwierają swe wrota, by jako brudasy

włóczyć się po błogich połoninach,
w namiocie spać, nie wybrzydzać w winach…
Zachwytów moc, a bez wydania grubej kasy.

 A autorką tej wypowiedzi jest Karolina, która sama jest blogerką tworzącą bloga Fotografia Prania. Podczas wybierania zwycięskiej pracy Komisja nie zaglądała na Wasze maile czy Disqsowe profile, stąd jest to czysty przypadek, że wygrywa osoba z blogerskiego środowiska. Karolinę proszę o przesłanie na maila olkazagorska@gmail.com danych do wysyłki.

Karolinie serdecznie gratuluję! Atlas Gór Świata wyśle do Ciebie bezpośrednio Wydawnictwo Express Map, z racji tego, że ja zaraz wyjeżdżam na Bałkany.

A Wam wszystkim dziękuję za udział w konkursie, za podzielenie się pięknymi, górskimi marzeniami, za wysiłek i czas włożony w to zadanie. Wkrótce zapewne pojawi się kolejny konkurs, na który już serdecznie zapraszam 🙂

Z bałkańskim i górskim pozdrowieniem,

ruda

Zobacz również

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.