Bałkany według Rudej zapraszają na film „BAŁKANY 2013”

Już jutro zaczynamy naszą podróż na Bałkany (dziś pokonujemy jedynie drogę z Warszawy do Kielc) i choć tym razem będziemy z Wami bardziej na bieżąco, to abyście jednak zbytnio za nami nie tęsknili, zostawiamy Was z małą niespodzianką. Rozsiądźcie się wygodnie, podkręćcie Wasze głośniki, gdyż zapraszamy na film. Jak wspominałam w Podsumowaniu naszej wyprawy z 2013 roku, oprócz zdjęć kręciliśmy również filmiki. Przed Wami materiał łączący zdjęcia z filmami pochodzącymi z kamerki GoPro. Montażem oraz doborem kadrów i muzyki zajął się Marek, ja natomiast odpowiadałam za część merytoryczną, czyli szczerze mówiąc za podpisy do zdjęć 😀

W przygotowanym głównie przez Marka materiale znajdziecie: sfilmowany przejazd przez Trasę Transfogarską czy zjazd z Przełęczy Llogarase, podwodne ujęcia z Jeziora Ohrydzkiego oraz Morza Jońskiego (niestety niezbyt ostre, ale to wina braku odpowiedniej osłony dla kamerki GoPro), trochę znanych Wam zdjęć i takich, których tu na blogu nie publikowałam oraz parę innych kadrów, które mamy nadzieję przypadną Wam do gustu 🙂

Miłego oglądania życzą:

ruda&Marek

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=hWjwnFvwiks]

Zobacz również

4 odpowiedzi

  1. No właśnie na filmie nie widać, że tam naprawdę było pod górę. A było! I do tego te nieszczęsne kamulce plus żwirek, na którym kiankowe opony dość mocno się ślizgały.

  1. My generalnie zazwyczaj nie jeździmy autostradami. Ale jeśli wybierasz się z Polski na Bałkany, możesz zdecydować się na zakup winiet:
   – na Słowacji (wykupujesz przez internet)
   – w Czechach
   – w Austrii
   – na Węgrzech
   W Czarnogórze, Bośni, Albanii, Macedonii czy Serbii nie ma winiet. W przypadku Bośni i Serbii masz opłaty za przejazdy na konkretnych odcinkach autostrad.

   W Rumunii wykupujesz winietę na cały kraj. Należy to zrobić na pierwszej stacji benzynowej po wjechaniu do kraju lub jeśli jest taka możliwość, to na granicy. W Bułgarii również wykupuje się winietę na cały kraj. Jest to zazwyczaj możliwe na przejściu granicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.